Czarter jachtów Bałtyk

czarter jachtów bałtyk

Wyszukaj jacht żaglowy lub motorowy na Bałtyku i zorganizuj swój rejs. Filtrowanie ogłoszeń pozwoli znaleźć jacht morski idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Czarter na Bałtyku to przygoda na całe życie.

Znajdź czarter jachtu na Bałtyku

 

Zdobądź umiejętności, uprawnienia i doświadczenie w żeglowaniu po Bałtyku przed swoim pierwszym samodzielnym rejsem. Polecamy !

kursy motorowodne i żeglarskie

 

Czarter jachtów Bałtyk


Przed rejsem morskim warto posiadać odpowiednie doświadczenie, umiejętności i cały czas uzupełniać wiedzę. Pomogą nam w tym specjalistyczne szkolenia oraz odpowiednie książki. Poniżej przedstawiamy 2 obowiązkowe pozycje, z którymi powinien się zapoznać każdy skipper prowadzący rejsy po Bałtyku.

Największy propagator żeglowania po Bałtyku Jerzy Kuliński napisał kiedyś kilka słów o żeglarskim stopniowaniu trudności. Gorąco zachęcamy do lektury „Praktyki Bałtyckiej na małym jachcie (po latach)„.Według wielu żeglarzy to najlepszy podręcznik do żeglowania po Bałtyku.

Autor jest również twórca „locyjek”, które od wielu lat pomagają bezpiecznie wpływać do portu dla kilku pokoleń polskich żeglarzy.

Strona www autora

www.kulinski.navsim.pl

Poradnik napisany przez Bogdana Sobiło  – wyjaśnia on  w prostych słowach jak prawidłowo interpretować „Międzynarodowe przepisy o zapobieganiu zderzeniom na morzu”. MPDM powinien przyswoić sobie każdy żeglarz morski, aby żeglowanie po morzu było maksymalnie bezpieczne.

Kapitan Bogdan Sobiło jest czynnym instruktorem żeglarstwa z bardzo bogatym doświadczeniem  w prowadzeniu samodzielnych rejsów morskich.

Strona www autora

www.kyma.pl

Bądź na bieżąco