Sortowanie :

Bardzo elegancki, cichy i spokojny port jachtowy, który znajduje się 100 metrów od wyjścia z Kanału Łuczańskiego nad jeziorem Kisajno. Pomieści on około 70 jachtów. Idealny port „startowy”, gdy chcemy płynąć w kierunku Węgorzewa (nie trzeba od razu kłaść „patyka”). W sezonie 2020/2021 wymienione zostały wszystkie pomosty. Teraz jachty cumują przy nowoczesnych Y – bomach. Z całą pewnością można powiedzieć, że to w połączeniu z jego głębokością pozwala tam bezpiecznie cumować nawet największym jednostkom czarterowym na Mazurach. Brama wjazdowa do portu Neptun Club w Giżycku znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego.

port neptun club

Port Neptun Club – widok z restauracyjnego tarasu

Na zdjęciu widać pomosty, ten po prawej jest jeszcze w trakcie budowy. Za chwilę podobnie jak w pozostałych dostawione zostaną y – bomy. Po prawej w oddali widać port jachtowy Stranda – dawniej nazywany Wojskowym Domem Wypoczynkowym.

Opłaty portowe w Porcie Neptun Club

W przygotowaniu

Dodatkowo płatne są

  • prysznice
  • prąd (na kei)
  • opróżnienie toalety chemicznej
  • slipowanie
  • rozpalenie ogniska i drewno

Gdybyś miał/miała ochotę wynająć pokój lub luksusowy apartament nad Jeziorem Kisajno to również idealne miejsce. Hotelową tawernę prowadzą tzw. Puzzle Smaku, co sprawia, że Port Neptun jest jasną gwiazdą na kulinarnej mapie Wielkich Jezior Mazurskich.

bosmanat port neptun club

Bosmanat Port Neptun Club Giżycko – tutaj uiszczamy opłaty portowe

Bardzo ucieszył nas również fakt, że do dyspozycji gości są wózki transportowe, które pozwalają bezpiecznie i bez wysiłku przewieźć bagaże z parkingu na pomost, gdzie znajdują się jachty żaglowe i motorowe gotowe do wynajęcia. Smutne jest to, że w większych i „bardziej” prestiżowych marinach czasem o takie coś bardzo trudno. Ofert czarteru z innych portów w tej miejscowości znajdziesz w kategorii ogłoszeń – czarter jachtów Giżycko.

wózki transportowe port neptun

Wózki transportowe – przydatne przy rozpoczęciu czarteru :)

W samym porcie obowiązuje zakaz rzucania kotwic. Y – bomy są bardzo wygodne dla załogi i bezpieczne dla jachtu. Nie ma obawy, że wkręcimy linę od muringu w śrubę silnika, bo po prostu jej nie ma. W znamienitej większości sternicy jachtów odwiedzających Port Neptun w Giżycku decydują się na parkowanie jachtu rufą do keji.

Czym zaskoczył nas Port Neptun?

taras port neptun

Taras widokowy w porcie Neptun

W obecnym czasie organizacja wszelkiego rodzaju imprez jest dość utrudniona. Jednak w Sobotni wieczór obsługa portu wszystkich swoich Gości uraczyła koncertem szantowym świetnego muzyka, gitarzysty Michała Lampart’a. Duża odległość między stolikami pozwoliła spełnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa w czasach Covid 19. Solidne parasole uchroniły żeglarzy i turystów przed opadami deszczu.

W samym porcie jak widać na poniższym zdjęciu, jest dużo miejsca na rozbicie namiotu lub postój kampera. Plac zabaw dla dzieci jest receptą na uśmiech dziecka, któremu zbyt długi pobyt na jachcie odebrał zapał do zabawy. Przy samej recepcji zauważyliśmy rowery gotowe do wynajęcia, parking jest strzeżony, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, zadbane sanitariaty i slip to dodatkowe atuty.

pole namiotowe port neptun

Pole namiotowe, w oddali luksusowe apartamenty.

Z punktu widzenia żeglarzy minusem jest to, że w porcie macierzystym jednostki jest pobierana opłata w wysokości około 10 zł od osoby za dobę postoju. Gdybyś nie znalazł w tym porcie łodzi, która spełni Twoje wymagania, zapraszamy do odwiedzenia kategorii ogłoszeń – czarter jachtów Mazury.