Sortowanie :

Jeden z najważniejszych portów na Zalewie Wiślanym. Stacjonują tu jachty żaglowe oraz łodzie motorowe. Tolkmicko to miasto portowe w województwie warmińsko-mazurskim, położone nad Zalewem Wiślanym. Prawa miejskie nabyło w 1926 roku, obecnie mieszka tam około 3 tysięcy mieszkańców. W samym porcie oprócz jachtów gotowych do czarteru znajduje się również jedyna nad zalewem jednostka ratownictwa morskiego SAR oraz bosmanat. Nazwa miasta pochodzi od legendarnego rodu Tolko.

Czarter jachtów z portu morskiego Tolkmicko

Jeden z najczęściej odwiedzanych portów na Pętli Żuławskiej. Jego operatorem jest Przedsiębiorstwo Turystyczne Dom Rybaka. Należy również wspomnieć, że jest to największy polski port nad zalewem. Zatrzymując się na chwilę w trakcie rejsu, warto zobaczyć układ urbanistyczny tego miasta (tworzony od XIII – XX wieku). Pozostałe atrakcje turystyczne w okolicy to pozostałości dawnych miejskich fortyfikacji, Kościół Św. Jakuba, baszta gotycka, dworzec kolejowy z 1867 roku oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Oprócz często organizowanych przez lokalne środowisko żeglarskie, wyścigów jachtowych nazywanych regatami – cyklicznymi imprezami jakie odbywają się w tym portowym mieście są Dni Tolkmicka, Międzynarodowy Zlot Motocyklistów „Kardan”, Regionalny Przegląd Zespołów Tańca Nowoczesnego, Festyny parafialne oraz  Dożynki. Po II Wojnie światowej w mieście funkcjonowały zakłady przetwórstwa rybnego.

Zobacz również kategorię czarter jachtów Zalew Wiślany.