Kurs motorowodny Szczecin

Zapisz się na kurs motorowodny w Szczecinie (województwo zachodniopomorskie) i zdobądź patent sternika motorowodnego lub motorowodnego sternika morskiego. Zapoznaj się z ofertą szkoleń motorowodnych lokalnych szkół żeglarstwa i wybierz najlepszą ofertę. Pamiętaj, że za każdym systemem szkolenia stoją ludzie. Dlatego warto sprawdzić ich kwalifikacje przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze miejsca, w którym będziesz zdobywał kwalifikacje motorowodne. Podstawowym uprawnieniem motorowodnym jest patent sternika motorowodnego wydawany przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Pod okiem doświadczonego instruktora zdobądź wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego prowadzenia łodzi motorowych lub skuterów wodnych. Pamiętaj, żeby zakładać kamizelkę ratunkową przed wejściem na pokład. Ona może uratować Ci życie.

Szkolenia motorowodne w Szczecinie przygotowują do egzaminu na patenty takie jak:

  • sternik motorowodny
  • morski sternik motorowodny

Bądź na bieżąco.

szkolenia motorowodne w szczecinie

Prowadzisz kursy motorowodne w Szczecinie?

Dodaj ogłoszenie

Warto przeczytać przed czarterem jachtu

odbior-jachtu
Odbiór jachtu

Patent sternika motorowodnego w Szczecinie

Kursy Sternika Motorowodnego to świetny sposób na poznanie podstaw obsługi motorówki. Ten kurs nauczy Cię wszystkich umiejętności, które musisz znać, aby móc bezpiecznie i pewnie przejąć kontrolę nad łodzią. Kurs sternika motorowodnego to coś więcej niż tylko nauka obsługi łodzi. Dowiesz się również o bezpieczeństwie, nawigacji i przepisach. Szkolenie motorowodne to jeden z najważniejszych aspektów, jeśli chodzi o uzyskanie patentu. Ważne jest nie tylko, aby umieć kierować łodzią, ale także zrozumieć, jak działają i jak są zbudowane.

Gdzie organizowane są szkolenia motorowodne w Szczecinie:

  • Przestrzenna 21
  • Przestrzenna 19
  • Wyspa Grodzka 1
  • bulwar Gdański 12
  • Przestrzenna 11
  • Heyki nad Kanałem Zielonym

Do czego uprawnia patent sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego bardzo często nazywany jest również „prawkiem” na motorówkę lub skuter wodny. Pomimo tego, że jest to pierwszy stopień wtajemniczenia, to daje on naszym zdaniem bardzo duże możliwości.

Patent sternika motorowodnego uprawnia do:

  1. Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych.
  2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

*Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW.

Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Do egzaminu za zgodą opiekuna prawnego może podejść osoba, która ukończyła 14 lat.


Szczecin do żeglarski dom wszystkich motorowodniaków z województwa zachodniopomorskiego. Starsi koledzy po fachu z łezką w oku wspominają Centralny Ośrodek Żeglarstwa w Trzebieży. Był on kuźnią żeglarzy morskich, kapitanów jachtowych oraz wielu pokoleń świetnych instruktorów żeglarstwa.

Kolejnym ważnym ośrodkiem szkoleniowym w Szczecinie był Harcerski Ośrodek Morski.

Przed wypłynięciem w każdy rejs powinno się obowiązkowo sprawdzić prognozę pogody. Szczecińscy wodniacy szczególnie upodobali sobie numeryczną prognozę pogody – ICM. Pozwala im ona zaplanować, kolejną wyprawę za „horyzont”, zgodnie ze sztuką żeglarską. Sprawdź także zakładkę kursy żeglarskie Szczecin oraz kursy SRC Szczecin.

Ubezpieczenia żeglarskie i turystyczne

Ubezpiecz swój jacht lub kaucję czarterową. Bądź profesjonalistą.