Najpiękniejsze chorwackie wyspy

W trakcie eksploracji chorwackiego wybrzeża nuda to ostatnia rzecz, której możesz doświadczyć. W trakcie rejsu trudno będzie odwiedzić wszystkie wyspy ponieważ jest ich ponad 1000. Przez wielu turystów są one określane cudem natury. Załoga serwisu wybrała dla Was najpiękniejsze. Dodatkowym ich atutem jest to, że możesz je zwiedzić w ciągu tygodniowego rejsu, jeśli zdecydujesz się na czarteru jachtu w Chorwacji. Zwiedzaj malownicze zatoki i autentyczne chorwackie miasteczka.

 

Tygodniowy rejs ze Splitu – zwiedzaj chorwackie wyspy

Odkrywaj najpiękniejsze chorwackie wyspy na Adriatyku. Zapraszamy na pokład.

Trasa rejsu: Split > Brać > Hvar > Korcula > Mjlet > Korcula > Split

Długość trasy: 179 mil morskich

najpiękniejsze chorwackie wyspy

 

Dzień 1 – Split – Bol

Odległość: ok. 25 mil morskich

Kolejnego dnia po zaokrętowaniu, skipper obiera kurs na wyspę Brac. Mnogość zatoczek na wyspie pozwala bezpiecznie rzucić kotwicę i odpocząć dla całej załogi. Bol to historyczne miasteczko w jego pobliżu znajdziecie wysuniętą w morzę plażę Zlatni Rat.

Zlatni Rat plaża wyspa brac chorwacja

 

Dzień 2 – Bol – Hvar

Odległość: ok. 25 mil morskich

Najwyższym szczytem na wyspie Har jest Sveti Nikola o wysokości 626 metrów. Słynnym chorwackim powiedzeniem, gdy ktoś komuś źle życzy jest „obyś zginął na drogach Hvaru”. Ta lawendowa wyspa jest atrakcyjna również zimą. Pierwszą organizację turystyczną na tej wyspie założono już w 1868 roku.

wyspa hvar chorwacja

 

Dzień 3 – Hvar – Korcula

Odległość: ok. 35 mil morskich

Korcula jest uznawana za miejsce narodzin słynnego podróżnika Marco Polo. Położona jest w południowej Dalmacji. Najwyższym szczytem na Korculi jest Klupca o wysokości 568 metrów.

korcula chorwacja czarter

 

Dzień 4 – Korcula – Pomena

Odległość: ok. 14 mil morskich

Pomena to wieś na wyspie Mljet.  W 2012 roku Pomena liczyła około 60 mieszkańców, wyposażona jest w niewielki port jachtowy. Mljet jest jak widać na zdjęciu najbardziej zalesioną wyspą chorwackiego wybrzeża.

mljet chorwacja czarter jachtu

 

Dzień 5 – Pomena – Vela Luka

Odległość: ok. 40 mil morskich

Vela Luka to największe miasto na wyspie Korcula. Gmina liczy, aż 5 tysięcy mieszkańców. Vela Luka rozwinęła się w XIX wieku. Miasto utrzymuje się głównie z turystyki. Na wyspie znajdują się również zakłady przemysłowe i gospodarcze.

vela luka chorwacja wyspa czarter

 

Dzień 6 – Vela Luka – Split

Odległość: ok. 45 mil morskich

Zapraszamy do tworzenia naszego bloga wszystkich żeglarzy!

 

3 maja, 2020 9:36 am