Jacht żaglowy, który bardzo dobrze sobie radzi w trudnych warunkach żeglugi. Z tego powodu jest często wybierany przez początkujących żeglarzy. Często wyposażony jest w silnik stacjonarny lub zaburtowy umiejscowiony w studzience. Większość fałów sprowadzona jest do kokpitu, a wybieranie lin ułatwiają liczne kabestany umiejscowione na pokładzie.

Dane techniczne jachtu Pegaz 696


powierzchnia żagli (m2)25 – 34
długość (cm)696
szerokość (cm)278
zanurzenie min. (cm)35
zanurzenie max (cm)135
wysokość w kabinie (cm)175 – 182
ilość koi4 – 6
max załogi6
masa balastu (kg)380 – 480
rodzaj silnikazaburtowy
rodzaj silnikaw studzience
moc silnika (KM)8 – 10

Ze względu na swoją dzielność jest również wynajmowany na Zatoce Gdańskiej. Pokład tego jachtu stał się dla wielu przygodą ze słoną wodą.

W jakich miejscach znajdziesz jacht Pegaz 696 dostępny do wynajmu?

Cena wynajmu tego jachtu oscyluje w granicach 100 zł za dobę. To jedna z najtańszych opcji czarteru jachtu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich lub Zatoki Gdańskiej. W zależności od zabudowy wnętrza żeglować tym jachtem może od 4 do 6 osób załogi.

Stylowe mahoniowe wnętrze jeśli jest dobrze zachowane przypomina o wysokim poziomie szkutnictwa z „dawnych lat”. Przy obecnych trendach zabudowy jachtów może być znakiem ostrzegawczym dla projektantów.

Pływałeś tym jachtem? Opowiedz nam o swoich wrażeniach z rejsu. Czy jacht sprawdził się trudnych warunkach? Czy zdecydujesz się na kolejny czarter tego jachtu?

Proszę pozostaw opinię.